MENU
Головна » 2010 » Грудень » 20 » Підсумовуємо футбольний сезон 2010
23:00
Підсумовуємо футбольний сезон 2010

Футбольний сезон 2010 року розпочався в районі у березні з кубка федерації серед дорослих та юнаків, а закінчився в листопаді матчем на суперкубок району. Як відомо, навесні переможцем кубка федерації серед дорослих стала команда „Бистриця” (Підгір’я), а серед юнаків – ФК „Саджава. Після цього стартував чемпіонат району, в якому взяли участь 13 команд – вони представляли 15 населених пунктів. У цьогорічному чемпіонаті змагалося на дві команди більше, ніж торік. Варто відзначити, що команди сіл Лесівка та Бабче вперше за свою футбольну історію грали в районному чемпіонаті.

Протягом сезону було проведено ряд футбольних турнірів. Команда „Каменяр” (Іваниківка) виграла кубок пам’яті Івана Семанчука. А ФК „Дзвиняч” став володарем кубка пам’яті Петра Перепічки. Другий рік поспіль ветерани футболу змагаються і за кубок пам’яті Михайла Поворозника за новою системою проведення, тобто грають у двох вікових групах: 35-40 років і понад 41 рік. У цьому сезоні переможцями турніру ветеранів стали команди Підгір’я та Саджави.

Районна федерація футболу сприяє також розвиткові дитячо-юнацького футболу. Організовано пройшли дитячі змагання  на призи клубу „Шкіряний м’яч” у трьох вікових групах. Переможцем цих цікавих змагань вийшла команда Богородчанської ЗОШ І-ІІІ ст.№2.

Футбольний чемпіонат району 2010 року викликав жвавий інтерес у прихильників цієї популярної гри. Велика кількість глядачів збиралася на матчі за участю лідерів. У цьому сезоні рекордну кількість прихильників футболу (близько 2 тисяч зібрав у Богородчанах матч на суперкубок району. А тому на майбутнє потрібно, щоб місцева влада і керівники команд забезпечили достатню кількість лавок для сидіння.

Чемпіоном району серед дорослих складів другий рік підряд став ФК „Дзвиняч (президент клубу Микола Волочій, начальник команди Андрій Карабанович, тренери Володимир Іванків та Михайло Гончарук). Місцева сільська влада приділяє велику увагу розвиткові футболу у Дзвинячі. Тут добре налагоджена спонсорська допомога, відчувається велика підтримка команди уболівальницьким корпусом. Крім тренувань на стадіоні та в спортзалі, у розпорядженні гравців плавальний басейн Дзвиняцької сільської лікарської амбулаторії, де можна відновити сили після напружених поєдинків.

Цьогорічний чемпіонат показав стабільну гру дзвинячан протягом усього сезону, крім невеличкої затримки на його старті. У 24 матчах вони здобули 20 перемог і тільки двічі зазнали поразок. Команда найбільше разів забивала (84 голи) і найменше разів пропускала м’ячі у свої ворота (25 голів). Чемпіон випередив срібного призера – старобогородчанців – аж на 11 очок. Нагадаємо, що в минулорічному чемпіонаті різниця між першим і другим місцем була тільки три очки.

Успішно розпочали дзвинячани участь і в обласному кубку чемпіонів районів. Вигравши груповий турнір у чемпіонів Городенківського та Тлумацького районів, ФК „Дзвиняч” вийшов у чвертьфінал обласного кубка.

Як і торік, друге місце в районному чемпіонаті посіли „Карпати” із Старих Богородчани (президент клубу Ярослав Здерка, тренер Володимир Багрій). Команда дещо нерівномірно провела весь чемпіонат. Якщо у першому колі старобогородчанці набрали 27 очок, то в другому – 24 очки.

Минулорічний чемпіонат команда Старих Богородчани пройшла без жодної поразки, а в цьогорічних змаганнях вона програла 3 матчі, 6 разів зіграла внічию і здобула 15 перемог (як і бронзовий призер – команда Грабовця). Зате „Карпати” у спішно виступили в районному кубку, перемігши у фіналі старунців. Цим старобогородчанці підтвердили репутацію кубкової команди.

Третій рік підряд бронзовим призером чемпіонату району стає ФК „Грабовець” (президент клубу Тарас Хмарний, тренер Михайло Іванцюк). Грабів чани сповідують атакуючий футбол, втрачаючи деколи концентрацію уваги при захисті своїх воріт. Вони краще провели другу половину чемпіонату, завдяки чому і заробили бронзові медалі.

 Четверту сходинку в турнірній таблиці зайняв ФК „Саджава”. У минулорічному чемпіонаті саджавці були п'я­тими. Після першого кола цьогорічного чемпіонату коман­да Саджави була другою, але на фініші турнірної дистанції де­що збавила оберти й не потрапила у призову трійку.

П'яте місце - у команди „Бистриця” (Підгір'я). Підгірці вдало розпочали нинішній сезон, вигравши кубок федерації. На старті чемпіонату вони за­хопили лідерство, але згодом почали показувати невиразний футбол. Відчувалося, що підгірцям потрібне вміле керів­ництво командою й більша увага місцевої влади до потреб колек­тиву. Адже село Підгір'я має добру футбольну славу не тіль­ки у районі, але й в області.

Іваниківський „Каме­няр” другий сезон підряд посідає шосту сходинку в турнір­ній таблиці. Навесні іваниківці стали володарями кубка па­м'яті Івана Семанчука, виграв­ши у фіналі в команди Дзвиняча. Але команді Іваниківки заб­ракло сил рівномірно пройти два кола чемпіонату.

Сьоме місце зайняв де­бютант чемпіонату ФК «Космач». Космацькі футболісти довгий час входили до групи лідерів. Вони багато забивали м'ячів у ворота суперника, маючи у своєму складі кращого бомбардира чемпіонату Васи­ля Херманюка.

На дві сходинки вище в турнірній таблиці піднялася команда Глибокого, посівши восьме місце. Футбол у цьому селі зараз на підйомі, чим тре­ба завдячувати місцевому ентузіастові Назару Маслію.

Дев'ятим у турнірній таблиці став ФК «Старуня». А рік тому старунці були четвертими. Старунська команда основну ставку в цьому сезоні зробила на кубок району. Дійшовши до фіналу, старунці поступилися старобогородчанцям тільки в після матчевих 11-метрових ударах.

Десяте місце у ще одного дебютанта „Сокіл” (Лесівка-Нивочин). Палкий прихильник футболу Сергій Тимків зумів організувати до активної гри юнацьку та дорослу команди з цих двох сіл. На домашні матчі у Ниво чині збиралося багато уболівальників, які гаряче підтримували місцевих футболістів.

У цьому сезоні в районному центрі з’явилася ще одна команда, яка грала зі своїми суперниками на футбольному полі Богородчанською школи №2. Добре, що організовано ще один колектив. Адже не всі футболісти селища мали можливість грати за Богородчанський „Газовик” в обласному чемпіонаті. Хоч новостворена команда і зайняла одинадцяте місце, але в неї є хороше майбутнє.

Дванадцятий рядок у турнірній таблиці – за горохолинською „Дружбою”. У тамтешньому футболі проходить зміна поколінь, яка затягнулася вже на досить тривалий час. Наша порада: треба більше до­віряти молодим футболістам. І спонсорська допомога команді бажає бути кращою. Адже горохолинський футбол у минулому був на провідних ролях не тільки в районі, а й на об­ласному рівні.

Замкнув турнірну таб­лицю ФК „Маркова-Бабче”. Ке­рівництву команди слід покращити організацію її підготовки до матчів. Наприкінці чемпіо­нату колектив показав у декіль­кох поєдинках непоганий фут­бол. А це вселяє віру в перс­пективу команди. І вже зовсім проза: треба зробити огорожу футбольного поля, щоб воно не було пасовищем для худоби.

Регламент районного чемпіонату сприяє розвиткові юнацького футболу, змушує керівників футбольних клубів дбати про команди юнаків. І там, де поставились до цього по-діловому, є позитивний ре­зультат. Чемпіоном району се­ред юнацьких складів став ФК „Космач” (президент клубу Ярослав Климбус, тренер Ми­кола Климбус). Космачани тільки на одне очко випередили срібно­го призера, старобогородчанців. У команди Космача добре налагоджена гра в нападі, вони забили найбільшу кількість голів (69). На вістрі атаки в них діє найкращий бомбардир серед юнаків Вадим Ярич.

Срібні медалі чемпіонату зайняли юнаки „Карпат” зі Старих Богородчан (президент клубу Ярослав Здерка, тренер Микола П'ятко). Торік ця ко­манда мала бронзу. Але стабільність гри старобогородчанців бажає бути кращою, бо на турнірному шляху виникали непередбачені втрати очок. Якщо в наступному сезоні старобогородчанці це врахують, то команда досягне найвищо­го результату.

Третє місце виборов юнацький склад ФК „Саджава” (президент клубу Василь Ма­зур, тренер Василь Заліський). У минулорічному чемпіонаті саджавці були восьмими. А цей сезон для футболістів Саджави виявився успішним, вони ста­ли володарями кубка та суперкубка району і кубка федерації. Отже саджавці - справжня куб­кова команда.

Четвертим фінішував ФК „Маркова-Бабче”. Це - не­поганий результат для молодої команди, яка відстала від тре­тього місця тільки на одне очко. У цього колективу - усе попе­реду. І якщо на тренерському містку залишиться фахівець футболу Микола Гоцанюк, то його команді буде під силу по­боротися і за найвищі нагоро­ди чемпіонату.

П'яте місце - у минуло­річного чемпіона району ФК „Дзвиняч”. який грав оновле­ним складом, бо після першого кола команду залишили декіль­ка основних гравців. Після цьо­го гра не була такою, як у по­передньому сезоні. Але потен­ціал цієї команди достатньо оптимістичний.

Не відстає за результа­том від дорослої команди юнацький склад іваниківського «Каменяра», який другий рік підряд займає шосту сходинку в турнірній таблиці. Але юнакам з Іваниківки бракує ста­більності гри.

Сьоме місце ФК „Стару­ня” після торішнього срібного сезону (другого місця) - це, звичайно, не зовсім вдалий ви­ступ. Але Старуня завжди сла­вилася футбольними талантами, і від неї ми чекаємо кра­щих результатів.

Восьму сходинку в турнірнім таблиці зайняли юна­ки „Бистриці” (Підгір'я). Так, це не те місце, на яке заслуго­вує підгірський футбол, адже в минулому сезоні юні підгірці завойовували і кубок, і суперкубок району. Висновок напро­шується один: потрібна кваліфікована організація підгірсь­кою футболу.

Ці ж слова можна сказа­ти і про юнацьку команду Горохолини, яка посіла дев'яте місце після торішнього четвертого.

Юнацький склад ФК „Глибоке” зайняв десяте місце, хоч на старті чемпіонату вхо­див до групи лідерів.

Для дебютанта - коман­ди „Сокіл” (Лесівка-Нивочин) - цей чемпіонат вважається становленням колективу, що також не може не радувати.

Юнацькі склади Грабовця і Богородчан зайняли два останні рядки в турнірній таблиці. Думається, що надалі ре­зультати цих футбольних ко­манд будуть значно вищими.

Тепер про суддівство. Вже другий рік поспіль кожен матч обслуговує нейтральний арбітр. Хочеться подякувати голові районного комітету ар­бітрів Михайлові Возному за його невтомну працю на цій нелегкій ділянці футболу. Цьогоріч уперше матчі районно­го чемпіонату почали обслу­говувати молоді, але перспективні арбітри Руслан Марти­шок і Анатолій Кривко. Також треба відмітити і тих арбітрів, які від першого і до останньо­го матчів сезону були задіяні до проведення змагань. Крім вищезгаданих, це - Михайло Кривко, Андрій Вербовський, Ростислав Панчук, Сергій Колесніков, Володимир Кугук.

Ще хочеться подякува­ти контрольно-дисциплінарно­му комітету районної феде­рації: Василю Долоткові (голо­ва), Івану Концуру, Василю Карабіновичу. Василю Бабію, Богдану Григоруку. А також Петрові Заячківському, який очолював апеляційний комітет.

Районна   федерація футболу висловлює подяку за допомогу в забезпеченні громадського порядку начальнику Богородчанського РВ УМВС І. Мандзюку, а за медичне об­слуговування матчів голов­ним лікарям Богородчанської та Солотвинської районних лікарень Юрію Манюху та Манолію Піцуряку.

Треба сказати і про ма­теріально-технічну базу учас­ників районного чемпіонату. У цьому році відкрито футболь­не поле в селі Бабче, за що хо­четься подякувати голові сільської ради Ігореві Андріїву, футбольному ентузіастові Іва­нові Іванчуку та всім спонсо­рам цієї корисної справи.

У Старих Богородчанах на стадіоні відкрито будинок-роздягальню, де є кімнати відпо­чинку для футболістів, арбітрів, а також душові. Усе це – заслуга голови сільської ради Ярослава Здерки та всіх, хто допоміг закінчити цей довгобуд.

Перед початком сезону повністю зроблено ремонт бу­динку роздягальні на стадіоні у  Саджаві. За це - подяка голові сільської ради Михайлові Бойкові, керівництву ФК „Саджава”  та бізнесменам села.

У Дзвинячі на стадіон зроблено сидячі місця з піднавісами для тренерів та запасних гравців.

І ще. У сезоні, що добіг кінця, простежувалося об'єд­нання деяких сіл в єдину футбольну команду. Саме так утворилися команди Лесівка-Ниво­чин та Маркова-Бабче.

Районна федерація чекає послідовників цього позитивного прикладу.

Футбольний сезон 2010 в районі закінчено. А думати про майбутній треба вже зараз.

 

Роман БАЛАШ
Голова Богородчанською районної федерації футболу
Категорія: Інформфутбол | Переглядів: 1509 | Додав: naz_forever | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 AvB  
Взагаі ЧР-2010 класний получився!!! Також хочеться подякувати Назару (адміністратору сайту)!!! Сайт - бомба! Добре що є можливість коментувати матчі і події навколо матчів.Дивився сайти інших районів, то вони далеко позаду.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]